Maszyny Stolarskie

Narzędzie do obróbki drewna – czy wszystkie działają tak samo

Jeżeli planujesz na poważnie zająć się takim czymś, jak profesjonalna obróbka drewna, warto jest poznać narzędzia, które będą przydatne w twojej pracy. Ich głównym zadaniem jest wykonywanie odpowiedniego kształtu, który odpowiada twoim aktualnym wymaganiom. Możesz działać w różnego rodzaju materiałach – nawet w metalu! Najpopularniejsze jest jednak drewno – to bardzo uniwersalny materiał, z którego można wykonać wiele ciekawych przedmiotów. Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla wciąż, że klienci wśród narzędzi najczęściej wybierają takie urządzenia, jak tokarka lub frezarka. Dzięki ich efektywnej budowie i odpowiedniemu skonfigurowaniu parametrów, możemy zyskać całe spektrum funkcjonalności maszyny. Zanim wybierzesz tokarkę lub frezarkę poznaj ich właściwości.

Frezarki do drewna
Frezarka oraz tokarka to dwa odrębne urządzenia – różnią się głównie tym, że można pracować na nich z różnym typem materiałów. Zarówno frezarka jak i tokarka są w stanie przeprowadzić proces skrawania, ale jedynie tokarka posiada funkcję obracania drewna, czyli toczenia materiału. Frezarka z kolei posiada inne ważne funkcje – sprawdza się na przykład świetnie w przypadku obróbki powierzchni płaskich. To właśnie ona wykona równe rowki i zagłębienia – za każdym razem dostosuje materiał drewniany do naszych wymagań. Kiedy postawić na jedno narzędzie, a kiedy wybrać to drugie? Frezarka ma jedno podstawowe zadanie – skrawanie powierzchni płaskich poprzez ruch obrotowy.

To sprawia, że materiał zyskuje kształt, jakiego pragniemy. Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że istnieją frezarki górnowrzecionowe, dolnowrzecionowe oraz takie, które mają wrzeciono umiejscowione na równi stołu roboczego. Jeżeli twoje doświadczenie w obróbce drewna nie jest zbyt wielkie – postaw na tę pierwszą opcję. Z obróbką skrawaniem równie dobrze poradzi sobie tokarka – to wspaniałe urządzenie, za po mocą którego wykonamy przedmioty o kształcie brył.

WINTER przecinarka laserowa FIBER CUTTER 3015 M3 – 2000 W WINTER przecinarka laserowa FIBER CUTTER 3015 M3 – 2000 W

https://katamaranyzatoka.pl

To możliwe poprzez zastosowanie ruchu obrotowego a następnie skrawania. Każdy producent narzędzi do obróbki drewnianej wie o tym, że zapotrzebowanie na tego typu urządzenia wciąż rośnie – właśnie dlatego możesz wybierać z tak szerokiej oferty. Tym, co wyróżnia współczesne maszyny do obróbki drewna z pewnością jest automatyzacja parametrów – dzięki niej możemy dopasować urządzenie idealnie do naszych potrzeb i tym samym doskonale usprawnić sam proces produkcji. Postaw na solidne narzędzia od sprawdzonego producenta.

Frezarka CNC informacje