Maszyny Stolarskie

Jak wybrać dobrą piłę formatową? Dowiesz się z tego artykułu!

Jeżeli posiadasz swój własny biznes drzewny, taki jak warsztat stolarski, na pewno wiesz, że zakup takiego urządzenia, jak piła formatowa jest niemal konieczny. Tego typu urządzenie jest bardzo popularne zarówno wśród niewielkich zakładów, jak i wśród prosperujących przedsiębiorstw które działają taśmowo. Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland podkreśla, że piła formatowa stała się jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi wśród profesjonalnych i amatorskich stolarzy. Jest ona niemal gwarancją zysków, dlatego inwestycja w jej zakup jest bardzo dobrym pomysłem.

Warto pamiętać o tym, że zakup takiego urządzenia jak piła formatowa jest niemałym wydatkiem, dlatego powinien być przemyślany. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami odnośnie jej wyboru i dobierz właściwe urządzenie. Dzięki zakupowi dobrej i sprawdzonej piły formatowej możesz zwiększyć szybkość pracy w twoim zakładzie oraz jej precyzję.

Frezarki do drewna

Piła formatowa to urządzenie, które powinno posiadać dodatkowe wyposażenie, takie jak wózek ruchomy. Kolejna kwestia to rodzaj posuwu wózka – dzieje się on przy pomocy łożysk kulkowych lub za pomocą specjalnego rodzaju rolek. Producenci maszyn tego typu wprowadzają różnego rodzaju modyfikacje, jednak warto stawiać na sprawdzone rozwiązania. Warto wiedzieć, że istnieją starsze modele, które są wyposażone w prowadnice w formie pełnego wałka lub rury. Ma to duży wpływ na linię cięcia, która staje się odsunięta o kilka milimetrów. Kiedy pracujesz z drewnem litym nie jest to zbyt wielki problem, ale w przypadku płyt może generować kłopoty. Piła formatowa powinna być wyposażona również w agregat – powinien on wyróżniać się zwartą konstrukcją i nie składać się z wielu połączonych ze sobą elementów. Dlaczego jest to tak ważne? Producent maszyn do obróbki drewna Winter Poland odpowiada, że lepiej wybrać konstrukcję żeliwną, która jest bardziej stabilna i nie wytwarza niepotrzebnych drgań.

WINTER piła formatowa FS 315 – 2000 WINTER piła formatowa FS 315 – 2000

Pozostaje nam jeszcze kwestia podcinacza – to rodzaj mniejszej piły, która pozostaje samodzielnym elementem konstrukcji takiego urządzenia, jak piła formatowa. Jest ona odpowiedzialna za cięcie pod spodem płyty – dokładnie w miejscu, w którym wysuwa się tarcza. Takie rozwiązanie zdecydowanie ogranicza powstawanie strzępów materiału – jest także gwarancję równych krawędzi. Ostatni element wyposażenia takiego urządzenia jak piła formatowa to stół z liniałem – nie jest on podstawowym elementem wyposażenia, jednak pozostaje bardzo przydatny.

Schody na wymiar

Zakup tokarki

fahrzeugfolierung NRW